Starcie damsko – męskie w opisywaniu funkcji.

Początek kolejnego spotkania był dobrą okazją do sprawdzenia zasobów pamięci uczestników :). Czy pamiętali czym jest funkcja-jedno z najważniejszych pojęć matematycznych? Pamięć nie była zawodna, co więcej, rozszerzyliśmy naszą wiedzę o analogię między funkcjami a równaniami.

W10-1

Zgodnie z założeniami Akademii podczas warsztatów nieustannie trenujemy nasze funkcje poznawcze, bez stymulacji których nie sposób „ogarnąć matmy”. W wyobraźni obserwowaliśmy ścieżkę muchy 🙂 a następnie szukaliśmy par takich samych figur. Nie trudno się domyśleć, że uruchomione funkcje umysłowe to koncentracja, pamięć i spostrzegawczość.

W10-2

Po części treningowej rozpoczęliśmy część matematyczną. Dziś przedstawiliśmy sposoby opisywania funkcji. Po teorii odbył się mecz damsko – męski (dziewczyny kontra chłopaki). Każda drużyna miała wymyślić zadanie dla drużyny przeciwnej polegające na stwierdzeniu, czy dane odwzorowanie jest funkcją czy nie. Drużyny opisywały przyporządkowania różnymi sposobami. Za dobrą odpowiedź był przyznawany punkt, zaś dla utrudnienia, za błędną odpowiedź punkt zostawał odejmowany. Walka była naprawdę zacięta, a zakończyła się remisem 0:0.

W10-3