Rywalizacja na pierwiastki

W7-1

A więc stuknęła nam „siódemka :). Siedem to podobno szczęśliwa cyfra. Patrząc na dzisiejsze nastroje uczestników można się z tym w zupełności zgodzić. Warsztat siódmy zwyczajowo rozpoczęliśmy od omówienia zadań z poprzedniego warsztatu i podzielenia się wnioskami.

W7-2

Po wstępie, uczestnicy zostali zapoznani z zasadami drugiej metody wprowadzającej w stan uptime. W takim stanie przystąpili do zadania na koncentrację. Ćwiczenie było typowo arytmetyczne – trzeba było w odpowiedniej kolejności połączyć liczby podzielne przez 7. Wszyscy doskonale podołali zadaniu!

Dzisiejsza część matematyczna była poświęcona własnościom działań na pierwiastkach. Po omówieniu teorii oraz najczęstszych błędów popełnianych przez uczniów, ćwiczyliśmy działania za pomocą metody kolorowych kół.

W7-3

Ostatnim etapem spotkania była rywalizacja dwóch zespołów, która polegała na przygotowaniu dla przeciwnej drużyny zadań z zastosowaniem własności potęgowania i pierwiastkowania. Po zaciętej „walce” drużyna zielonych pokonała zespół niebieskich wynikiem 1 ½ do ½. Kto wie, być może drużyna niebieskich będzie wkrótce miała szansę się zrewanżować w innej „bitwie matematycznej”, której motywem będzie…. ale o tym dowiecie się z kolejnych wpisów :).

W7-4