Otwarcie działu o funkcjach.

Otwarcie działu „Funkcje i ich własności” zaczęliśmy tradycyjną, szybką rundą, podczas której podzieliliśmy się wnioskami z ostatnich warsztatów. Następnie skupiliśmy się na rozwijaniu naszej koncentracji, niezbędnej przecież do wykonywania trudnych, mozolnych działań matematycznych. Podobnie jak ostatnio, uczestnicy musieli wykazać się refleksem i szybkim liczeniem, by zebrać ze stołów kartki z prawidłowymi odpowiedziami z zadań z potęgowania i pierwiastkowania. Najwięcej karteczek zebrali Basia i Michał – po cztery sztuki – brawo!

W9-1
W krew wchodzi nam także rozwijanie kreatywności. Wszak to Akademia Matematyki Kreatywnej Z czym kojarzy się dziwny, niezdefiniowany przedmiot??? To było zadanie twórcze naszych uczestników podczas dzisiejszego warsztatu.

W9-2
Skupieni i natchnieni kreatywnością dzielnie zmierzyliśmy się z funkcją. Na przykładzie porządkowania biurka zostało wyjaśnione, dlaczego funkcja musi mieć takie własności, jak wykorzystanie wszystkich elementów dziedziny czy przyporządkowanie każdym argumentom tylko jednej wartości. Po części teoretycznej, uczestnicy wylosowali zbiory na podstawie których dobrali się w pary. Każda para miała za zadanie opisać odpowiednio funkcje. Żaden z duetów nie miał problemu z rozwiązaniem zadania. Podnosimy morale matematyczne.

W9-3