Monotoniczność nie monotonna.

Dwunasty warsztat zakończył się szczęśliwie, choć o mały włos nie stał się najdłuższym warsztatem w historii Akademii (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :)). Po krótkiej rundzie rozpoczęliśmy trening koncentracji i pamięci. Ponownie pomogła nam w tym mucha, którą będziemy jeszcze ćwiczyć na kolejnym warsztacie. Tym razem udało się Łukaszowi i Konradowi – brawo!

W12-1

Zakończyliśmy śledzenie owada i przystąpiliśmy do zadania z kreatywności. Tym razem zadanie zaskoczyło wszystkich swoją prostotą. Zaledwie kilka kresek miało pobudzić wyobraźnie uczestników w pomysłach na ich zastosowanie. Rekordziści znaleźli ponad dwadzieścia zastosowań, a wśród nich były min. płaszcz niewidka czy tiara.

W12-2

Część matematyczna dotyczyła dzisiaj monotoniczności funkcji. Rozpoczęliśmy od mini wykładu. Następnie, w ramach podsumowania własności odwzorowań, zorganizowaliśmy zawody drużynowe. Uczestnicy podzielili się na dwie drużyny: „Trzech kapitanów” i „Noname”. Rywalizacja polegała na najwierniejszym naszkicowaniu funkcji o podanych własnościach. Po żmudnej pracy wygrała drużyna „Trzech kapitanów” w składzie Michał, Łukasz i Konrad – gratulacje!

W12-3