Mini wykłady z własności funkcji.

Jedenasty warsztat (jak ten czas leci) rozpoczęliśmy w majowych nastrojach. Co ciekawe, nasze spotkanie przypadło dokładnie w dzień egzaminu dojrzałości z matematyki :). Powodzenia dla wszystkich tegorocznych maturzystów!! Matematyka nie taka straszna, uczestnicy Akademii na pewno się z tym zgodzą.

w-11

Warsztat numer 11, jak zwykle, zaczął się rundą. Krótkie podsumowanie ostatniego szkolenia zakończyliśmy przedstawieniem przez Anię rozwiązania zadania specjalnego.

Podobnie, jak w zeszłym tygodniu, w treningu koncentracji pomogła nam „Mucha” :). Z zamkniętymi oczami wyobrażaliśmy sobie ścieżkę owada po kwadracie zbudowanym z 25 mniejszych kwadratach. Udało się Łukaszowi, Konradowi i Michałowi – brawo!

Po zabawie z owadem przyszedł czas na trening pamięci. Uczestnicy mieli za zadanie zapamiętanie 24 figur w odpowiednim położeniu. Czas był ograniczony-całe 2 minuty. Wyniki były ponadprzeciętne!

Część matematyczna dotyczyła podstawowych własności funkcji. Dziś to uczestnicy mogli sprawdzić się w roli wykładowców, którzy dzielą się swoja wiedzą na temat   wylosowanych własności. Po pięciominutowym przygotowaniu, każdy uczestnik prowadził mini wykład. Każda własność była omawiana na przykładzie określonego wykresu funkcji. Zgodnie z nauką Konfucjusza „pozwól mi zrobić a zrozumiem”, nauka przez nauczanie dziś zdała egzamin :).